YAPMADAN DÖNME


Antalya’yı tamamıyla keşfetmek için yapacağınız liste muhtemelen 10’dan çok daha fazla maddeye sahip olacak. Bu 10 madde, onlarca seçenek arasından yapılmış bir seçki, dilediğiniz gibi ekleme ve çıkarma yapabilirsiniz!

Patara Antik Kenti’ni ziyaret ettikten hemen sonra eşsiz Patara Kumsalı’nda güneşin ve denizin tadını çıkarın!

Kaleiçi’ni en ince detaylarına varıncaya kadar keşfedin. Hadrian Kapısı’ndan Kaleiçi’ne girin, Osmanlı mimarisinden izler taşıyan eserleri inceleyin, butik restoranlarda yemek yiyin, Karacaalioğlu Parkı’nda dinlenin ve Yat Limanı’nda bir tekneye atlayıp falezler etrafında bir tekne turu yapın!

Şiş Köfte’yi Tahinli Piyaz eşliğinde tadın. Böylelikle Antalya’ya özgü iki lezzetin birbiriyle nasıl uyumlu olduğunu fark edin. Yemek sonrasında ise tatlı olarak Yanık Dondurma’yı tadabilirsiniz!

Her gün farklı bir plaja gidin. Antalya, masmavi denizin altın rengi kumlarla birleştiği birçok eşsiz plaja sahip. Bu şehirde kaldığınız süre boyunca her gün farklı bir plajda denizin ve kumsalın tadını çıkarabilirsiniz. Batıdan doğuya şöyle bir liste yapabilirsiniz: Patara, Kaputaş, Adrasan, Çıralı, Konyaaltı, Lara, İncekum, Kleopatra.

Sıcak Antalya yazlarında şelalelerin buz gibi sularıyla serinleyin. Topoğrafik yapısı nedeniyle Antalya, birçok şelaleye ev sahipliği yapıyor. Yukarı Düden, Aşağı Düden, Kurşunlu, Manavgat ve Uçansu şelaleleri, Antalya’nın en bilinen şelaleleri!

Resort otellerde lüksün ve ihtişamın tadını çıkarın. Belek’te, Lara’da ve Kemer’in merkezi ile BeldibiGöynükKiriş gibi beldelerinde yoğunlaşan lüks resort otellerde konaklayın. Konforunuzu arttırmak için sınırsız imkana sahip bu otellerde, tatilde olamayacağınız günler için enerji ve motivasyon biriktirin!

Dünyaca ünlü rotalarda trekking ve kaya tırmanış yapın. Antalya; Likya YoluSt. Paul Rotası ve Pisidya Miras Rotası gibi dünyaca ünlü trekking rotalarına ev sahipliği yapıyor. Ayrıca Geyikbayırı’nda, Olympos Antik Kenti civarında, Çitdibi’nde, Akyarlar’da ve Karataşlar’daki kaya tırmanışı rotalarını da değerlendirebilirsiniz!

Arkeolojik bir keşfe çıkın. Antalya, mükemmel doğasının yanı sıra eşsiz bir tarihi derinliğe sahip. Şehrin her yanında antik bir kent ya da kalıntı görmek, eski uygarlıkların izine rastlamak mümkün. PergeOlymposPataraAspendos; bu antik kentlerden yalnızca birkaç tanesi!

Mağaraların şifalı havasını içinize çekin. DamlataşDimKarainBeldibiAltınbeşik-Düdensuyu mağaralarındaki şifalı havanın birçok solunum yolu hastalığına iyi geldiği biliniyor. Öyle ki, bazı astım hastaları doktorları eşliğinde bu mağaralarda tedavi oluyorlar!

Köprülü Kanyon Milli Parkı’nda rafting yapın. Köprülü Kanyon Milli Parkı sınırları içinde yer alan Köprüçay, Türkiye’nin en popüler rafting merkezlerinden biri. Akarsu boyunca, rafting organizasyonları yapan birçok profesyonel ve tecrübeli rafting firması göreceksiniz. Onlardan birini seçin ve adrenalinizi en yüksek seviyeye çıkarın!